Blog

Nowa odsłona serwisu internetowego najstarszej uczelni w Polsce

11 maja 2015

Po wielu pracowitych miesiącach z dumą prezentujemy nowy serwis internetowy najlepszej uczelni wyższej w Polsce – Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Tym samym, jest to nasz kolejny projekt zrealizowany dla instutucji użyteczności publicznej.
W trakcie prac projektowych stanęliśmy przed wyzwaniem zaprojektowania serwisu internetowego odzwierciedlającego rangę i powagę instytucji państwowej przy jednoczesnym zachowaniu lekkości i nowoczesności. Podczas realizacji projektu za cel obraliśmy stworzenie głównego serwisu Uczelni, który będzie przyjazny dla użytkownika, a jednocześnie łatwy w rozwoju.
Rezultaty naszych prac są w pełni satysfakcjonujące. Dostarczyliśmy nowoczesny serwis internetowy wpisujący się w najnowsze trendy stosowane w branży interaktywnej, zgodny z normami i zasadami User Experience oraz zoptymalizowany dla użytkowników niedowidzących (WCAG 2.0). Przejrzysty układ graficzny oraz szeroki zakres funkcjonalności uatrakcyjniły przekaz oraz znacznie wpłynęły na wzrost pozytywnych doznań użytkownika (UX). Co ważne, wysoka funkcjonalność została połączona z przyjaznym wyglądem, który zyskał uznanie środowiska akademickiego oraz studentów regularnie odwiedzających serwis.
Serwis internetowy Uniwersytetu Jagiellońskiego jest dostępny pod dotychczasowym adresem www.uj.edu.pl
Nieustannie projektujemy i wdrażamy coraz to nowocześniejsze rozwiązania. Spodziewajcie się niebawem kolejnej porcji inspiracji!