Blog

Nasza ocena nowego serwisu Wysokieobcasy.pl pod względem User Experience

28 września 2018

Na pierwszy rzut oka portal Wysokieobcasy.pl dzięki redesignowi zyskał na czytelności i przejrzystości. Na pochwałę zasługuje zaangażowanie czytelniczek portalu w proces projektowy, poprzez ankiety i możliwość testowania serwisu przed uruchomieniem.

Układ strony głównej uległ rozbudowie i jest bardziej uporządkowany. W górnej sekcji zastosowano ciekawy podział trzykolumnowy, gdzie pierwsza kolumna to wyróżniony, przypięty news. Pozostałe dwie kolumny to kafle artykułów, które pomimo, że zawierają więcej informacji są znacznie lżejsze i bardziej ujednolicone niż w poprzedniej wersji.Na uwagę zasługuje także menu, gdzie zrezygnowano z tła, zwiększono światło pomiędzy kategoriami oraz dodano możliwość przejścia do najnowszego wydania gazety. Niestety po przewinięciu strony z menu możemy przejść tylko do portalu Wyborcza.pl i nie ma możliwości wybrania kategorii.

Zaskakującym rozwiązaniem na stronie artykułu jest funkcja przewiń i czytaj dalej Wysokie Obcasy, która przenosi czytelnika na stronę główną. Jako użytkownik spodziewałabym się w tym miejscu przejścia do kolejnego polecanego artykułu. To rozwiązanie jest interesujące, ale myślę, że nie sprawdzi się na tego typu portalu.

Pozytywne wrażenie robi wersja mobilna, gdzie pasek nawigacyjny cały czas jest widoczny, a po przejściu na stronę artykułu pojawia się dodatkowy pasek z możliwością przejścia do komentarzy czy zapisania artykułu.

Podsumowując, wprowadzone zmiany są w większości dobre, warto traktować to jednak jako kolejny etap doskonalenia portalu niż efekt końcowy. Będąc na stronie Wysokich Obcasów można pomyśleć, że jest się na stronie Wyborcza.pl, tylko w menu głównym zostało umieszczone logo WO. Moim zdaniem portalowi skierowanemu do kobiet brakuje kobiecego charakteru.

 

Danuta Sęczkowska, UX Specialist