Blog

WordPress - doskonały CMS dla Twojego serwisu

20 marca 2018

Nawet jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z zarządzaniem treścią na stronie internetowej, opanowanie WordPressa nie zajmie Ci zbyt wiele czasu. Panel administracyjny jest przejrzysty i intuicyjny, do jego obsługi nie musisz znać żadnego języka programowania. Z łatwością odnajdziesz się wśród zakładek i funkcji administracyjnych, bez problemu dodasz wpis, także z obrazkiem czy filmem, poprawisz literówki czy zaplanujesz publikację postów na najbliższe dni, a nawet tygodnie.

Kiedy już zainstalujesz sobie WordPressa, używanie go jest proste niemal jak obsługa Worda. Cały panel jest łatwy w użyciu, ma przejrzyste menu. Nawet wygląd bloga możesz dostosować używając personalizacji.

WordPress dzięki temu, że jest tak łatwy w obsłudze, może być fajnym narzędziem, aby wejść w świat technologii informatycznych, nauczyć się robić internety i oswoić trochę z tematem. Wydaje mi się, że zaraz obok HTMLa jest to fajna rzecz na start.

Jest też dodatkowa korzyść. Jeśli zrobisz stronę dla kogoś, kto nie umie internetów – będzie mu łatwiej nauczyć się samodzielnego dodawania i edytowania treści, niż np. na takiej Joomli, która jest po prostu… brr…


WordPress: funkcjonalny i elastyczny


Z łatwością dostosujesz WordPressa do swoich potrzeb. Podstawowa wersja pozwoli Ci stworzyć świetnego bloga czy stronę internetową, a jeżeli będziesz chciał dodać jakąś innowację – możesz skorzystać z wtyczek, których dla tego systemu zarządzania treścią powstało już naprawdę wiele. Ich twórcy nie spoczywają na laurach i ciągle tworzą nowe udogodnienia, dlatego warto monitorować sytuację i wybierać udogodnienia dostosowane do swoich potrzeb.


Google kocha WordPress’a!


Posiadanie strony na WP pomaga w promowaniu i pozycjonowaniu, dzięki wbudowanym funkcjom: tagom i kategoriom. Można dodawać i opisywać w łatwy sposób linki oraz media, takie jak zdjęcia czy filmiki. Komentarze. WP jest zoptymalizowany pod wyszukiwarki. A dodatkowo są różne wtyczki pomagające w SEO – np. WordPress SEO by Yoast. Google premiuje oryginalne treści, publikowane regularnie. Ponieważ WP umożliwia łatwe dodawanie tekstów nawet osobom bez umiejętności programistycznych – łatwiej będzie spełnić wymagania wyszukiwarki.

Jeżeli chcesz promować swoją markę w Internecie, WordPress jest CMS-em idealnym dla Ciebie. Profesjonalna strona www oparta na tym systemie zarządzania treścią jest zgodna ze standardami sieciowymi, dlatego szybko zostaje zaindeksowana przez Google. Łatwiej też zoptymalizować ją pod kątem fraz kluczowych i lepiej się ją pozycjonuje.


Bezpieczeństwo


Z punktem powyżej wiąże się kwestia bezpieczeństwa. WordPress jest bezpieczniejszy właśnie dzięki sile społeczności. Czas reakcji na ataki jest błyskawiczny. Jeśli pojawia się luka wykorzystywana przez spamerów czy hakerów – dowiadujemy się o niej niemal od razu i szybko wypuszczana jest aktualizacja. W przypadku rozwiązań autorskich, np. CMSa napisanego przez programistę na specjalne zlecenie, możesz mieć lukę w kodzie i nawet o niej nie wiedzieć. Istnieje też szansa, że jeśli autor CMSa wyjedzie na Bahamy, nikt inny nie będzie potrafił tego naprawić.

W temacie magicznych wtyczek, które gwarantują bezpieczeństwo. Musisz wiedzieć, że takie wtyczki nie istnieją. Najlepszym sposobem na zapewnienie sobie bezpieczeństwa to regularne aktualizowanie WordPressa, wtyczek i motywów. A także korzystanie z wtyczek, które mają dobre oceny na forach. Polecam w tym temacie tekst Tomasza Dziudy: Jak wybrać wtyczkę idealną. Dobrą praktyką jest także usuwanie z panelu admina wtyczek czy motywów nieaktywnych.